AFV Modelling Plans for 2010

Discussion in 'Friends of planetFigure' started by Radek, Jan 12, 2010.

1. Radek Active Member

Country:
    Poland

Na dzisiaj natomiast przygotowa?em ma?e podsumowanie tego, co planuje wykonac w tym roku. Jest to kilka tematów, których nie uda?o mi sie skonczyc w 2009 roku. Czesc z nich zosta?a zaczeta jeszcze w 2008 roku.

W pierwszej czesci tego roku chcia?bym uporac sie z kilkoma powazniejszymi tematami, a posród nich takze ze skonczeniem zaczetej w 2008 dioramy ze zniszczonym StuG III G z W?och. Temat na prawde ciekawy i wart zakonczenia.

Po drugie na zawody modelarskie w Bytomiu planuje przywiesc dioramke "Propaganda '41" przedstawiajaca zniszczonego podczas walk na trasie Smolensk-Moskwa Pz 38(t) z 7. Pz. Div. Wartym zauwazenia jest ze w czasie tych walk Panzerwaffe pierwszy chyba raz podczas trwania Barbarossy dostalo lupnia w znacznym stopniu od kontratakujacych sowietów.

[IMG]W najblizszym czasie bede takze chcia? zakonczyc malowanie Pz IV/70 (A) z kolumny porzuconych podczas odwrotu z Wegier wozów z 23. Pz. Reg., 23. Pz. Div.

[IMG]Kolejnym tematem, który od dawna zalega u mnie na pó?ce w warsztacie jest rzadki model nieistniejacej juz firmy Eastern Express przedstawiajacy sowieckiego Zwieroboja czyli SU 152. Model wzbogaci?em o kilka gadzetów oraz nieco w?asnej inwencji w postaci przerobionych czy tez dorobionych detali.

[IMG]Na zakonczenie moich planów na pierwsza czesc roku przedstawiam jeszcze Tygrysa z 503. sPz.Abt. z okresu walk na Ukrainie w 1944. Wiekszosc czo?gów z batalionu zosta?a stracona w wyniku ciezkich walk. Ponadto w miejscowosci Potasz Rosjanie zdobyli sk?ad uszkodzonych, czekajacych na remont Tygrysów. Jednym z nim bedzie w?asnie mój Tiger.

More...

Share This Page

planetFigure Links

Reviews & Open Box
Buy. Sell & trade
Articles
Link Directory
Events
Advertising

Popular Sections

Figure & Minis News
vBench - Works in Progress
Painting Talk
Sculpting Talk
Digital Sculpting Talk
The Lounge
Report Piracy

Who we are

planetFigure is a community built around miniature painters, sculptors and collectors, We are here to exchange support, Information & Resources.

© planetFigure 2003 - 2019.